Philips 40PFS6000/12 TV 40" Full HD Smart TV Wi-Fi
I lager.
Artikelnummer: 21534
Leverantör: Philips
Viktiga funktioner
  • Skärm: 40″ LED, Full HD (1920 × 1080)
  • Uppdateringsfrekvens: 60 Hz
  • Bildteknik: Pixel Plus HD
  • HDR-stöd: HDR10 och HLG
  • Operativsystem: Titan OS (Smart TV)
  • Smarta appar: Netflix, YouTube, Prime Video m.fl.
  • Ljud: Dolby Audio, Vocal Boost, 2 × 8 W högtalare
  • Anslutningar: 3 × HDMI, 2 × USB, LAN, optisk ljudutgång, CI+
  • Trådlöst: Wi-Fi (802.11 b/g/n)
  • Tuner: DVB-T/T2, DVB-C, DVB-S/S2
  • VESA-montering: 200 × 200 mm
  • Mått utan stativ: 892 × 517 × 84 mm
  • Mått med stativ: 892 × 539 × 210 mm
  • Vikt: 5,1 kg
  • Energiförbrukning: ca 47 W
  • Färg: Svart
Fördelar
  • Skarp Full HD-bild med förbättrad kontrast genom Pixel Plus HD
  • HDR10-stöd för mer dynamiska och verklighetstrogna färger
  • Titan OS med stöd för de största streamingtjänsterna
  • Kraftfullt och tydligt ljud tack vare Dolby Audio och Vocal Boost
  • Flera anslutningar för HDMI-enheter, USB och ljudutgång
  • Stilren och tunn design som passar in i alla rum
  • Energisnål, kompakt och lätt att montera med VESA-stöd
Sammanfattning
Fullständiga specifikationer
Display
Skärm diagonal
101,6 cm (40")
HD-typ
Full HD
Skärmtyp
LED
Skärmform
Platt
Standard uppdateringsfrekvens
60 hz
Upplösning
1920 x 1080 pixlar
Diagonal skärmstorlek
100 cm
TV tuner
Typ av tuner
Analog och digital
Digitalt signalformatsystem
DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Smart-TV
Smart-TV
Ja
Installerat operativsystem
Titan OS
HbbTV
Ja
Videoappar
Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
Audio
Antal talare
2
Uteffekt (RMS)
16 W
Inbyggd ljuddekoder
Dolby Digital
Nätverk
Wi-Fi
Wi-Fi-standarder
Wi-Fi 4 (802.11n)
Design
Produktens färg
Svart
VESA-fäste
Gränsssnitt för panelmontering
200 x 200 mm
Prestanda
HDR-teknik (High Dynamic Range)
High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG)
Text-TV funktioner
Teletext
1000 sidor
Videoformat som stöds
H.264, MPEG2, H.265, MPEG4, AVC, HEVC, AVI, VP9, MPEG1
Ljudformat som stöds
AAC, MP3, WAV, FLAC
Bildkomprimeringsformat
PNG, BMP, GIF, HEIF, JPEG
Undertextformat som stöds
SRT, ASS, SSA, SUB, SMI, TXT
Ljussensor
HDR-stöd
Anslutningar
Ljudreturkanal (ARC)
HDCP
HDCP-version
2.3
PC-In (D-Sub)
Nej
Antal USB 2.0 anslutningar
2
Antal HDMI-portar
3
Consumer Electronics Control (CEC)
EasyLink
Management features
Elektronisk programguide (EPG)
Programmerbart tidsintervall
8 dagar
Bildavstängning (för radio)
ECO-läge
På/av timer
Fungerar med Amazon Alexa
Fungerar med Google Assistant
Strömtillförsel
Strömförbrukning i vänteläge
0,5 W
Energieffektivitetsklass (SDR)
E
Energieffektivitetsklass (HDR)
G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar
31 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar
47 kWh
AC-inspänning
100 - 240 V
Växelström Frekvens
50/60 hz
Energisparläge
Energieffektivitetsskalning
A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)
892 mm
Djup (med stativ)
210 mm
Höjd (med stativ)
539 mm
Vikt (med stativ)
5,1 kg
Bredd (utan stativ)
892 mm
Djup (utan stativ)
84 mm
Höjd (utan stativ)
517 mm
Vikt (utan stativ)
5,05 kg
Förpackning
Förpackningens bredd
985 mm
Låddjup
123 mm
Höjd
605 mm