AOC Gaming C32G2ZE/BK 32" Full HD HDMI Välvd Gamingskärm
AOC Gaming C32G2ZE/BK 32" Full HD HDMI Välvd Gamingskärm med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz, responstid på 1 ms och låg ingångsfördröjning gör det möjligt fö
I lager.
Artikelnummer: 789
Leverantör: AOC
AOC Gaming C32G2ZE/BK 32" Full HD HDMI Välvd Gamingskärm med en uppdateringsfrekvens på 240 Hz, responstid på 1 ms och låg ingångsfördröjning gör det möjligt för AOC C32G2ZE/BK att ge en perfekt spelupplevelse.
240 Hz uppdateringsfrekvens
Utrusta dig själv med en otroligt hög uppdateringsfrekvens på 240 Hz, och slipp suddiga rörelser. Med en 240 Hz uppdateringshastighet återges varje bildruta skarpt och i jämn följd, extra viktigt i snabba FPS-spel där varje ögonblick är livsviktigt.
1 ms responstid
AMD FreeSync Premium
Flimmerfri
Välvd design
Fullständiga specifikationer
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
BakgrundsbelysningsteknikWLED
Bildförhållande16:9
Bildyta31.5"
Böjd skärmJa (1500R)
Diagonal storlek32"
Dimensioner (BxDxH)70.99 cm x 24.49 cm x 52.44 cm - med ställ
EgenskaperFlimmerfri teknik, gränslös
EnergiklassKlass F
FärgSvart
Färgskala91% Adobe RGB
Färgstöd16,7 miljoner färger
GamingJa
Horisontell uppdateringshastighet30 - 255 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Kontrastförhållande3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
Ljusstyrka300 cd/m²
OSD-språkMultilingual
PaneltypVA
Pixelhöjd0.3637 mm
Responstid1 ms (MPRT)
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 240 Hz
Vertikal uppdateringshastighet48 - 240 Hz
Vertikal visningsvinkel178
Vikt6.83 kg
Gränssnitt2 x HDMI | DisplayPort 1.2 | Hörlurar
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-3.5/+21.5
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel - 1.8 m | 1 x DisplayPort-kabel - 1.8 m
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Standarder som följsTUV, GOST, FCC, RoHS, REACH, ISPO
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
InspänningAC 120/230 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning (typisk)45 Watt
Strömförbrukning för SDR (På-läge)31.5 kWh/1 000 h
Strömkonsumtion (driftläge)31.5 W